![]() ![]() УРОК МАТЕМАТИКИ 2 КЛАС
Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, які містять відношення "на .. більше "("на .. менше'). Приклади виду 34 + 52. Мета: Навчити додавати учнів дво- цифрові числа без переходу через десяток. Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів, розв'язанні різних завдань. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати охайність. Обладнання. Демонстра- ційний матеріал ( таблиці, алгоритми, схеми). Ілюстративний матеріал. Роз- датковий матеріал (сигнальні картки, завдання, для опитування, перфокарти, ТЗН, кодоскоп. Обладнання: Демонстраційний матеріал (таблиці, схеми, алгоритм); ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки, перфокарти, картки для опитування), математичні віяла, ТЗН, кодоскоп, казкові герої. ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина. І варіант ІІ і ІІІ варіант Виконай за зразком Робота під керівництвом учителя 35 + 24 24 + 15 38 + 41 22 + 36 26 + 33 41 + 24 ІІІ етап І варіант ІІ варіант ІІІ варіант Виконай самостійно: Виконай за зразком: Робота з учителем: 45 + 14 38 + 41 23 + 36 82 + 17 25 + 32 24 + 13 76 + 23 34 + 25 41 + 34 IV етап І варіант ІІ варіант ІІІ варіант Творче завдання: Виконай самостійно: Виконай за зразком: 24, 38, 47, 12, 13 34 + 25 36 + 23 Склади самостійно 55 + 12 23 + 45 приклади: 63 + 36 34 + 25 Розв’язки V етап Спільне завдання Відшукай помилку 13 + 42 = 55 24 + 25 = 48 43 + 25 = 68 51 + 23 = 74 IV. Фізкультхвилинка (ТЗН) V. Розв’язування задач. Задачі 525 і 526 розв’язати самостійно. Задачу 527 – колективно. Складання задачі за схемою: І – 22 кг, ІІ – 7,7 на 37 кг більше. Творча розробка над задачею. Змініть запитання, щоб задача розв’язувалась на дві дії? І в. Запишіть розв’язання складеної задачі виразом. ІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням. ІІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями. V. Геометричний матеріал. В якій фігурі результат прикладу? 14 + 41; 33 + 33; 13 + 27; 80 + 16; 60 – (10 + 40) VI. Підсумок уроку. Пояснити, як знайти суму 27 + 31, як додають двоцифрові числа?
![]() ![]() |