На главную Напишите нам! Напишите нам!
19-04-2024
УРОК МАТЕМАТИКИ 2 КЛАС

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, які містять відношення "на .. більше "("на .. менше'). Приклади виду 34 + 52.

Мета: Навчити додавати учнів дво- цифрові числа без переходу через десяток. Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів, розв'язанні різних завдань. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати охайність. Обладнання. Демонстра- ційний матеріал ( таблиці, алгоритми, схеми). Ілюстративний матеріал. Роз- датковий матеріал (сигнальні картки, завдання, для опитування, перфокарти, ТЗН, кодоскоп.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (таблиці, схеми, алгоритм); ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки, перфокарти, картки для опитування), математичні віяла, ТЗН, кодоскоп, казкові герої.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.
ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань, учнів.
1) Каліграфічна хвилинка.
(Повторення написання елементів цифри 2. Написання цифри 2.)
2) Завдання для опитування.
Із трьох грядок юннати зібрали 100 кг помідорів. З першої грядки – 50 кг, а з другої – 20 кг.
Про що можна дізнатись, обчисливши вирази:
50 + 20
100 – (50 + 20) ?
Назвати найбільше двоцифрове число, найбільше число четвертого десятка, найменше двоцифрове число.
3) Картки для опитування.
 
№1. 66 – 6 = 39 + 1 = 50 – 20 =
З однієї грядки зібрали 40 помідорів, а з другої – на 20 помідорів менше. Скільки помідорів зірвали з двох грядок?
№2. Задумане число зменшили на 4 і одержали 50. запиши задумане число.
У бочці було к-ка відер води. Після того, як вранці взяли 7 відер води, в ній залишилося 9 відер. Скільки відер води було в бочці спочатку?
№ 3, 4, 5. Перфокарти на вивчені випадки додавання і віднімання в межах 100.
4) Математичний диктант.
Записати числа:
двадцять шість
тридцять
шістдесят один
сімдесят сім
Записати число, в якому:
1 десяток 7 одиниць;
7 десятків.
Записати число, яке йде за числами 59.
Записати всі числа 4 десятка.
Число 40 зменшити на 30.
Число 50 збільшити на 20.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і завдань уроку.
І етап.
1) Вивчення, пояснення матеріалу.
Будемо вчитися додавати двоцифрові числа. Нехай нам потрібно додати числа 24 і 73. Запишемо суму цих чисел і розкладемо кожне число на десятки і одиниці.
24 + 73 = 20 + 4 +70 + 3
Як зручно обчислити суму?
2) Пояснити розв’язання прикладу 34 + 52.
3) Формулювання правила усного додавання двоцифрових чисел:
Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, одиниці до одиниць.
4) Виведення алгоритму розв’язання даних прикладів, складання схеми:
22 + 76
20 + 2 70 + 6

(Кодоскоп)

ІІ етап
І варіант ІІ і ІІІ варіант
Виконай за зразком Робота під керівництвом учителя
35 + 24 24 + 15
38 + 41 22 + 36
26 + 33 41 + 24
ІІІ етап
І варіант ІІ варіант ІІІ варіант
Виконай самостійно: Виконай за зразком: Робота з учителем:
45 + 14 38 + 41 23 + 36
82 + 17 25 + 32 24 + 13
76 + 23 34 + 25 41 + 34
IV етап
І варіант ІІ варіант ІІІ варіант
Творче завдання: Виконай самостійно: Виконай за зразком:
24, 38, 47, 12, 13 34 + 25 36 + 23
Склади самостійно 55 + 12 23 + 45
приклади: 63 + 36 34 + 25
Розв’язки
V етап
Спільне завдання
Відшукай помилку
13 + 42 = 55 24 + 25 = 48
43 + 25 = 68 51 + 23 = 74
IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)
V. Розв’язування задач.
Задачі 525 і 526 розв’язати самостійно.
Задачу 527 – колективно.
Складання задачі за схемою:
І – 22 кг,
ІІ – 7,7 на 37 кг більше.
Творча розробка над задачею.
Змініть запитання, щоб задача розв’язувалась на дві дії?
І в. Запишіть розв’язання складеної задачі виразом.
ІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням.
ІІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями.
V. Геометричний матеріал.
В якій фігурі результат прикладу?
14 + 41; 33 + 33; 13 + 27; 80 + 16;
60 – (10 + 40)
VI. Підсумок уроку.
Пояснити, як знайти суму 27 + 31, як додають двоцифрові числа?

Класс!

Cимптомы патологического игрока:

1. Поглощенность, озабоченность игрой (вспоминает о прошлых играх, планирует будущие ставки, думает о том, как найти деньги на следующую игру);
2. Играя, испытывает возбуждение и повышает ставки;
3. Испытывает затруднения при попытках прервать игру или усилиях контролировать её ход;
4. Чувствует тревогу или раздражение при необходимости ограничить ставки или остановить игру;
5. Играет, чтобы убежать от своих проблем или поднять настроение (уйти от чувства вины, тревоги, депрессии);
6. Предпринимает попытки отыграться на следующий день после проигрыша;
7. Обманывает членов семьи или терапевта с целью скрыть истинную степень своей вовлеченности в игру;
8. Совершает такие незаконные действия как подлог, обман, кража или растрата для финансирования игры;
9. Рискует из-за страсти к игре Вызывает игрой риск потерять работу, близких друзей, возможность продвижения по службе или получения образования;
10. Перезанимает деньги у друзей, знакомых, родственников, чтобы расплатиться с долгами, образовавшимися из-за игры.

Яндекс.Метрика
Копирование возможно при указании прямой индексируемой гиперссылки
п»ї